شکر انهدام تروریستی تروریست ها روابط عمومی

شکر: انهدام تروریستی تروریست ها روابط عمومی نیروی انتظامی اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار پزشکی هشدار WHO راجع به شیوع وبا در حج امسال

سازمان جهانی بهداشت هشدار داد، شیوع وبا در یمن می‌تواند به مراسم هر سال حج که در ماه سپتامبر برگزار می‌شود نیز تسری یابد. 

هشدار WHO راجع به شیوع وبا در حج امسال

هشدار WHO راجع به شیوع وبا در حج امسال

عبارات مهم : خارجی

سازمان جهانی بهداشت هشدار داد، شیوع وبا در یمن می تواند به مراسم هر سال حج که در ماه سپتامبر برگزار می شود نیز تسری یابد.

به گزارش ایسنا به نقل از المنار، شرکت جهانی بهداشت اعلام کرد از میان ۲ تا ۴ میلیون نفری که هر ساله جهت انجام فریضه حج به عربستان می روند، بین ۱.۵ تا ۲ میلیون نفر خارجی هستند و همین امر خطر شیوع بیماری هایی چون تب دنگی، تب زرد، ویروس زیکا و بیماری هایی چون وبا را زیاد کردن داده است.

هشدار WHO راجع به شیوع وبا در حج امسال

«دومنیک لاگروس»، متخصص بیماری وبا در شرکت جهانی بهداشت گفت: در چند سال اخیر نظارت جدی و انجام آزمون های تخصصی سریع به عدم شیوع بیماری وبا در ایام حج کمک کرده هست. البته فراموش نکنید ما تنها از احتمال شیوع وبا از کشور یمن صحبت می کنیم، در حالی که در مراسم حج زائران از سایر کشورها نیز حضور خواهند داشت.

وبا که به اسهال شدید و کم آبی در بدن بیمار منجر می شود، از طریق آب آشامیدنی آلوده انتقال می یابد و در ۱۵ درصد از مواردی که درمانی دریافت نمی کنند، به فوت می انجامد.

سازمان جهانی بهداشت هشدار داد، شیوع وبا در یمن می‌تواند به مراسم هر سال حج که در ماه سپتامبر برگزار می‌شود نیز تسری یابد. 

متخصص شرکت جهانی بهداشت همچنین عنوان کرد: دوران نهفتگی وبا تنها چند ساعت است و به محض این که علایم بیماری شروع شوند، در صورت عدم درمان می تواند در طول مدت چند ساعت به فوت بیمار منجر شود. با این وجود ۸۰ درصد از بیماران هیچ نشانه ای از خود نشان نمی دهند؛ به همین علت غربالگری در فرودگاه ها بیهوده هست. از همین رو به کشورها نسبت به عدم غربالگری در فرودگاه هشدار می دهیم. سعودی ها نیز این کار را انجام نمی دهند، چون از لحاظ فنی بی فایده است.

سازمان ملل متحد عربستان و حامیان خارجی آن را که شروع کننده جنگ در یمن بودند را به عنوان مقصران مهم بحران وبا در یمن معرفی کرده است.

واژه های کلیدی: خارجی | کشورها | بهداشت | بیماری | عربستان | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs