شکر انهدام تروریستی تروریست ها روابط عمومی

شکر: انهدام تروریستی تروریست ها روابط عمومی نیروی انتظامی اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی خبرهای ناخوش از چاپ اسکناس!

رییس کنفدراسیون صادرات اتاق بازرگانی کشور عزیزمان ایران تصریح کرد در حالیکه حادترین عنوان اقتصاد، زیاد کردن نقدینگی‌ هست، خبرهایی مبنی بر چاپ اسکناس به گوش می‌ر

خبرهای ناخوش از چاپ اسکناس!

خبرهای ناخوش از چاپ اسکناس!

عبارات مهم : ایران

رییس کنفدراسیون صادرات اتاق بازرگانی کشور عزیزمان ایران تصریح کرد در حالیکه حادترین عنوان اقتصاد، زیاد کردن نقدینگی هست، خبرهایی مبنی بر چاپ اسکناس به گوش می رسد که بسیار دلواپس کننده است لیکن قیمت کالاها را زیاد کردن و ارزش پول ملی را کم کردن خواهد داد و باعث ورود به بخش های ارز و طلا می شود.

به گزارش ایسنا، آخرین آمارها حکایت از این دارد که حجم نقدینگی در آخر سال گذشته تا ۱۵۳۰ هزار میلیارد تومان زیاد کردن یافته هست. این رقم بیش از ۲۸۰ هزار میلیارد تومان زیاد کردن را نسبت به ابتدای پارسال نشان می دهد. همچنین روند رو به رشد نقدینگی طی سال های گذشته در امسال نیز تکرار شد و سرگردانی آن موجب حرکت به سمت بازارهای غیرمولد از جمله ارز و سکه شد که در نتیجه آن التهاب در بازار و تورم را ایجاد کرد.

در خصوص علت زیاد کردن نقدینگی، دست اندرکاران بازار هریک نظراتی متفاوت دارند و می گویند تاکنون الگوهای اقتصادی مناسبی جهت جذب آن تعریف نشده هست. بعضی سودهای کم بانکی و بعضی دیگر پرسشها تولید و خروج سرمایه از بخش صنعت و تولید را علت زیاد کردن نقدینگی ها می دانند. حتی بعضی دیگر معتقدند، این میزان نقدینگی زیاد مختص عدد و رقمی است که فقط روی کاغذ بوده و در اصل پولی در کار نیست.

خبرهای ناخوش از چاپ اسکناس!

محمد لاهوتی – عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی کشور عزیزمان ایران – در این باره اعتقاد است که نقدینگی یک عنوان کلی است که در دولت یازدهم نیز به وسیله وزیر اقتصاد وقت بارها به آن اشاره شد. ولی سودهای سپرده، خود از عوامل جدی زیاد کردن نقدینگی ها به صورت ماهانه است و هر سال نزدیک به ۲۰ درصد به مجموع نقدینگی کشور اضافه می شود.

وی به ایسنا افزود: از سوی دیگر خبرهایی مبنی بر چاپ اسکناس به گوش می رسد که بسیار دلواپس کننده هست. تا زمانی که بانک مرکزی با هر علت همچون پرداخت بدهی های بانکی نسبت به چاپ اسکناس اقدام کند، جهت اقتصاد کشور مضر هست. لیکن قیمت کالاها را زیاد کردن و همچنین ارزش پول ملی را کم کردن خواهد داد.

رییس کنفدراسیون صادرات اتاق بازرگانی کشور عزیزمان ایران تصریح کرد در حالیکه حادترین عنوان اقتصاد، زیاد کردن نقدینگی‌ هست، خبرهایی مبنی بر چاپ اسکناس به گوش می‌ر

رییس کنفدراسیون صادرات اتاق بازرگانی کشور عزیزمان ایران اظهار کرد: منابع پولی در هر کجا به خصوص بازار ارز، سکه و … قرارگیرد، اقتصاد را تحت تاثیر جدی قرار می دهد و تهدیدکننده هست. بنابراین به نظر می رسد از مباحث مهم و حاد اقتصاد، بحث نقدینگی ها و هدایت آن هست. عالی ترین مکان جهت هدایت نقدینگی، تولید و ارائه سهام واحدهای تولیدی در بورس است ولی در فضای کسب و کار حال حاضر، شرایط جهت هدایت این دست منابع پولی به بخش تولید بسیار کم است.

لاهوتی تاکید کرد: دولت باید تلاش کند شرایط محیط کسب وکار را اصلاح ببخشد و جذابیت را در بخش تولید زیاد کردن دهد.

واژه های کلیدی: ایران | بازار | اسکناس | اقتصاد | اقتصاد | اقتصادی | بازرگانی | حجم نقدینگی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs