شکر انهدام تروریستی تروریست ها روابط عمومی

شکر: انهدام تروریستی تروریست ها روابط عمومی نیروی انتظامی اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی توقف در انتظار غیرشفاف‌ها ، افشای اطلاعات در بورس از فردا

مدیرعامل بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران در تشریح وظایف نظارت بر ناشران که با دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات به بورس اوراق بهادار پایتخت کشور عزیزمان ایران واگذ

توقف در انتظار غیرشفاف‌ها ، افشای اطلاعات در بورس از فردا

افشای اطلاعات در بورس از فردا/ توقف در انتظار غیرشفاف ها

عبارات مهم : ایران

مدیرعامل بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران در تشریح وظایف نظارت بر ناشران که با دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات به بورس اوراق بهادار پایتخت کشور عزیزمان ایران واگذار شده، گفت: دستورالعمل افشای اطلاعات، از فردا در بورس اجرا می شود.

به گزارش مهر به نقل از پژوهشکده مالی و بانکی، حسن قالیباف اصل در تشریح بخشی از وظایف نظارت بر ناشران که با دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات، به بورس اوراق بهادار پایتخت کشور عزیزمان ایران واگذار شده است هست، گفت: در جهت زیاد کردن شفافیت اطلاعاتی ناشران و اصلاح نقدشوندگی اوراق بهادار، دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکتهای ثبت شده است نزد سازمان، دستورالعمل پذیرش اوراق بهادار در بورس اوراق بهادار تهران، دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات در بورس اوراق بهادار پایتخت کشور عزیزمان ایران به وسیله هیات مدیره شرکت بورس و اوراق بهادار اصلاح و جهت اجرا در تاریخ ۲۹ آذرماه امسال ابلاغ شد.

توقف در انتظار غیرشفاف‌ها ، افشای اطلاعات در بورس از فردا

مدیرعامل بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران افزود: بر این اساس تاریخ اجرایی شدن این دستورالعمل ها طبق ابلاغیه شرکت بورس، از فردا(شنبه، نهم دیماه) است که در این راستا بخشی از وظایف نظارت بر ناشران، به بورس اوراق بهادار پایتخت کشور عزیزمان ایران واگذار شده است است.

قالیباف اصل از جمله بااهمیت ترین اصلاحات صورت گرفته در این دستورالعمل ها را مواد ۳۸ و ۳۹ دستورالعمل پذیرش بیان کرد و افزود: بعضی مواد دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات و جایگزین شدن گزارش تفسیری مدیریت به جای گزارش آینده نگری عملکرد هر سال است.

مدیرعامل بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران در تشریح وظایف نظارت بر ناشران که با دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات به بورس اوراق بهادار پایتخت کشور عزیزمان ایران واگذ

توقف نماد در انتظار غیرشفاف های بورس

وی ادامه داد: مطابق اصلاحات اعمال شده است در این مواد، چنانچه ناشر الزامات دستورالعمل پذیرش را رعایت نکند یا در مواعد تعیین شده است در دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات اقدام به افشای اطلاعات نکند و یا اینکه عملکرد شرکت طی دو سال مالی گذشته منجر به زیان شده است باشد، بورس باید علاوه بر اطلاع به عموم، نماد معاملاتی ناشر را وارد فرایند تعلیق کند.

سخنگوی بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران تاکید کرد: فرایند تعلیق یعنی نماد معاملاتی ناشر با احتیاط مورد معامله قرار می گیرد و چنانچه ناشر در مهلت ارایه شده است به وسیله بورس کارها اصلاحی را انجام دهد از شمول آن خارج می شود؛ در غیر این صورت نماد معاملاتی ناشر تعلیق و وارد فرایند لغو پذیرش می شود.

قالیباف اصل توصیه کرد: سرمایه گذاران باید نسبت به فهرست اعلام شده است به وسیله بورس و ریسکی که از عدم رعایت الزامات دستورالعمل پذیرش و افشا متوجه آن ها است آگاه باشند. این فهرست مشمول بر نماد معاملاتی ناشر، دلایل ورود شرکت به این فهرست، اسامی اعضای هیات مدیره و مدیرعامل ناشر است.

توقف در انتظار غیرشفاف‌ها ، افشای اطلاعات در بورس از فردا

مدیرعامل بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران یکی از تغییرات با اهمیت دستورالعمل افشا را، جایگزین شدن گزارش تفسیری مدیریت به جای گزارش آینده نگری عملکرد هر سال دانست و گفت: گزارش تفسیری مدیریت گزارشی از صورت های مالی و دیگر داده های آماری ناشر است که به باور مدیریت شرکت به فهم و درک زیاد سهامداران شرکت از اوضاع مالی فعلی و آینده، تغییرات در اوضاع مالی و نتیجه های عملیات شرکت کمک خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: ناشران پذیرفته شده است در بورس اوراق بهادار پایتخت کشور عزیزمان ایران مکلفند گزارش تفسیری مدیریت را همراه با صورت های مالی میان دوره ای ۳، ۶ و ۹ ماه و صورتهای مالی سالانه، تهیه و افشا کنند. همچنین شرکت ها می بایست اظهارنظر حسابرس خود نسبت به گزارش تفسیری مدیریت، که همراه صورت های مالی میان دوره ای ۶ ماهه و هر سال ارائه می شود را نیز ارائه کنند.

مدیرعامل بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران در تشریح وظایف نظارت بر ناشران که با دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات به بورس اوراق بهادار پایتخت کشور عزیزمان ایران واگذ

به گفته این مقام مسئول، ضوابط تهیه و راهنمای بکارگیری گزارش تفسیری مدیریت طی ابلاغیه ای به اطلاع ناشران، حسابرسان و سایر استفاده کنندگان می رسد.

پرنوسان های بورس زیر ذره بین

توقف در انتظار غیرشفاف‌ها ، افشای اطلاعات در بورس از فردا

مدیرعامل بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران در ادامه اصلاح مهم دیگر مربوط به دستورالعمل نحوه انجام معاملات در بورس اوراق بهادار پایتخت کشور عزیزمان ایران را در خصوص نوسان قیمت سهام دانست و اظهار داشت: اگر قیمت نهایی سهم طی ۵ روز معاملاتی متوالی در دامنه عادی نوسان قیمت، بیش از ۲۰ درصد زیاد کردن یا کم کردن داشته باشد، بورس موظف است در نخستین وقت ممکن از لحاظ فنی نماد معاملاتی را متوقف و از ناشر درخواست ارائه اطلاعیه براق سازی درخصوص علت نوسان قیمت سهم کند. البته نماد متوقف شده است در روز معاملاتی بعد با محدودیت دامنه نوسان بازگشایی خواهد شد.

وی برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی جهت براق سازی نوسان های شدید قیمتی را مهم ارزیابی کرد و افزود: همچنین در صورتی که قیمت نهایی سهم طی ۱۵ روز معاملاتی متوالی در دامنه عادی نوسان قیمت، بیش از ۵۰ درصد زیاد کردن یا کم کردن داشته باشد، بورس موظف است در نخستین وقت ممکن از لحاظ فنی نماد معاملاتی را متوقف کرده و از ناشر درخواست برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی کند. ضمن این که نماد معاملاتی حداکثر بعد از ۲ روز کاری با محدودیت دامنه نوسان بازگشایی خواهد شد.

واژه های کلیدی: ایران | اطلاعات | اطلاعات | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs